Korporatīvās izcilības balva

2008. gadā mēs nolēmām izaicināt Baltijas biržā tirgotos uzņēmumus, uzsākot korporatīvās izcilības balvas iniciatīvu. Divus gadus vēlāk šī pati iniciatīva tika uzsākta arī visas Eiropas mērogā, un kopš 2014. gadā mēs novērtējām korporatīvo izcilību arī globālā mērogā.

Mērķis

Iniciatīvas mērķis ir noteikt izcilus uzņēmumus Baltijas akciju tirgū un motivēt biržā kotētos uzņēmumus uzlabot savu korporatīvo pārvaldību, finanšu rezultātus un citus aspektus, lai kļūtu par pievilcīgiem ieguldījumu mērķiem. Mēs ticam, ka iniciatīva palīdzēs Baltijas uzņēmumu vadītājiem pievērst uzmanību faktoriem un kritērijiem, ko investori vērtē pirms ieguldījumu lēmuma pieņemšanas.

2022 uzvarētāji

  1. Šiaulių Bankas

    Uzņēmums spēja audzēt savus kopējos ieņēmumus un kredītportfeli ar divciparu skaitli. Neskatoties uz Covid radītajām problēmām, turpina piesaistīt jaunus klientus un joprojām ir droša un stabila finanšu iestāde ar zemu kredītrisku, nostiprinot savas pozīcijas tirgū.
  2. Telia AB

    Mantojumā esošie fiksētie tīkli un labi izveidota infrastruktūra ļāvis uzņēmumam iegūt vadošu tirgus daļu jomās, kurās tas darbojas. Telia Lietuva finansiālais stāvoklis nodrošina spēju veikt turpmākas iniciatīvas, lai paplašinātu uzņēmējdarbības modeli un turpinātu izmaksāt saviem akcionāriem ienesīgas dividendes.
  3. LHV Group

    LHV Group ir saglabājusi savu spēcīgo izaugsmes dinamiku, kas rezultējies tirgus daļas palielināšanā. 2021. gadā banka ieguva 63 tūkstošus jaunu klientu jeb par 24% vairāk nekā pirms gada. Viena no LHV konkurences priekšrocībām, atšķirībā no lielajām bankām, ir tā, ka tā ir elastīgāka un spēj piedāvāt pielāgotākus banku pakalpojumus saviem klientiem.