Korporatīvās izcilības balva

2008. gadā mēs nolēmām izaicināt Baltijas biržā tirgotos uzņēmumus, uzsākot korporatīvās izcilības balvas iniciatīvu. Divus gadus vēlāk šī pati iniciatīva tika uzsākta arī visas Eiropas mērogā, un kopš 2014. gadā mēs novērtējām korporatīvo izcilību arī globālā mērogā.

Mērķis

Iniciatīvas mērķis ir noteikt izcilus uzņēmumus Baltijas akciju tirgū un motivēt biržā kotētos uzņēmumus uzlabot savu korporatīvo pārvaldību, finanšu rezultātus un citus aspektus, lai kļūtu par pievilcīgiem ieguldījumu mērķiem. Mēs ticam, ka iniciatīva palīdzēs Baltijas uzņēmumu vadītājiem pievērst uzmanību faktoriem un kritērijiem, ko investori vērtē pirms ieguldījumu lēmuma pieņemšanas.

2023.gada uzvarētāji

  1. Telia Lietuva

    Lietuvas telekomunikāciju līderis ar dominējošo pozīciju fiksēto un mobilā interneta jomās. Telia Lietuva piedāvā plašu pakalpojumu klāstu izmantojot ekosistēmas priekšrocības un veicinot jaunu lietotāju piesaisti. Uzņēmuma stabilais finanšu stāvoklis un veiksmīgais biznesa modelis nodrošina pietiekami labu pamatu uzņēmuma turpmākai attīstībai.
  2. Apranga

    Apģērbu mazumtirdzniecības līderis Baltijas valstīs ar strauju izaugsmi visos darbības reģionos spējis pārvarēt daudzos izaicinājumus un palielināt gan apgrozījumu, gan peļņu ar divciparu pieaugumu. Grupai piederošie veikali ir pieejami Baltijas lielākajos tirdzniecības centros un turpina saglabāt arī augstu klientu loku tiešsaistes iepirkšanās platformās.
  3. Tallinna Kaubamaja

    Lielākā tirdzniecības grupa Igaunijā, kas nodarbina vairāk nekā 4600 cilvēkus un apkalpo klientus 91 veikalā visā Igaunijā, ir parādījusi lielisku noturību pret tirgus nestabilitāti un pieaugošo konkurent spiedienu, demonstrējot vadības spēju un efektivitāti, kā arī paplašinājusies lielveikalu segmentā ar Selver zīmolu.